Zelená pre preteky v Jasnej, svahy prešli aj poslednou kontrolou z FIS


Preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v nízkotatranskom stredisku Jasná dostali zelenú od Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS). Svahy pod Chopkom bez problémov prešli aj poslednou kontrolou zo strany FIS, ktorá sa konala vo štvrtok.

Preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien sa v Jasnej uskutočnia 6. a 7. marca, v obrovskom slalome a slalom nebude medzi favoritkami chýbať ani aktuálna líderka hodnotenia SP Petra Vlhová.

Do Jasnej pricestoval z FIS Poliak Wojciech Garewski a neskrýval spokojnosť s pripravenosťou strediska na budúcotýždňové preteky. "Je to pripravené tak, že by sa tu mohlo jazdiť už zajtra. K dokonalosti chýbajú už iba trochu nižšie teploty. Toto bola pravidelná kontrola, ktorá sa všade koná desať dní pred pretekmi. Sneh je dobrý, takže sme trať schválili," povedal.

Rovnako ako celé Slovensko aj Jasná v ostatných dňoch zaznamenala oteplenie. To však severným svahom nevadí. „Sneh je tým pádom výborný, pretože svah sa zhutnil. Tréningovú trať už máme hotovú a súťažná trať vyzerá veľmi dobre,“ prezradila športová riaditeľka pretekov Jana Palovičová.

Prípravy na preteky SP stále prebiehajú podľa plánu napriek komplikáciám spôsobených mimoriadnymi opatreniami proti šíreniu koronavírusu. "Máme za sebou poslednú zo strany FIS zameranú na kvalitu snehu, meranie a celkovú pripravenosť na preteky. Snehová podložka je dostatočná, snehu máme dosť. Už máme aj kompaktný kopec, to znamená, že preparácia súťažného svahu naplánovaná na koniec týždňa je závislá už len od toho, kedy bude mrznúť," doplnila Palovičová