Jasná napokon nebude zaskakovať za Semmering


Organizátori pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v Jasnej sa niekoľko týždňov usilovali o to, aby Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) dovolila v Nízkych Tatrách pripraviť ešte jeden obrovský slalom, ktorý by bol náhradou za zrušené preteky v rakúskom Semmeringu zo záveru decembra 2020.

Na Chopku sa tak bude súťažiť počas úvodného marcového víkendu tak, ako bolo naplánované. „Žiaľ, v súčasnej veľmi komplikovanej situácii sa nám nepodarilo zabezpečiť dostatok finančných prostriedkov potrebných na to, aby sme mohli doplniť ešte jeden súťažný deň,“ informovala PR manažérka podujatia Michaela Grendelová.

Aktuálna líderka hodnotenia Svetového pohára Slovenka Petra Vlhová tak nezíska šancu navyše vylepšiť si bodový zisk. „Komunikovali sme o tom s Vlhovcami, že boli pripravení na možnosť, že v piatok sa bude v Jasnej súťažiť. Napriek všetkému verím, že Petre sa bude v Jasnej dariť aj v pôvodných dvoch dňoch, teda v sobotu 6. marca a nedeľu 7. marca,“ doplnila Michaela Grendelová.

Do dejiska pretekov sa síce fanúšikovia nedostanú, budú však mať exkluzívnu šancu byť súčasťou podujatia aspoň na diaľku, do diania ich isto vtiahne Štúdio Jasná, ktoré od 1. do 7. marca na oficiálnom webe SP prinesie rozhovory, pohľady do zákulisia, online rozhovory s pretekárkami a zaujímavými hosťami, bláznivé videá s výzvami a veľa súťaží.